Montaż płytek

Twoja wymarzone pomieszczenie ma być wykonane z pięknych, starych i ekologicznych płytek? Jeśli zdecydujesz się na zakup cegieł na ścianę, to możesz skorzystać z profesjonalnej usługi montażu lub samodzielnie ułożyć płytki. Jak to zrobić? Wystarczy przestrzegać kilku kroków.

1. Zabezpieczanie pomieszczenia

Jeśli chcesz uniknąć długotrwałego sprzątania, to warto wyposażyć się np. w folię malarską i zabezpieczyć najważniejsze elementy znajdujące się blisko ściany, na której mają być ułożone cegły (podłogi, meble, lampy itp.)

2. Gruntowanie

Czynność ta jest bardzo szybka i prosta, wystarczy, że zakupisz dowolny, przeznaczone do tego preparat i rozprowadzisz go po ścianie. Możesz do tego użyć zarówno specjalnych pistoletów, jak i pędzli malarskich.

3. Klejenie

Wybieramy odpowiedni preparat, postępujemy zgodnie z instrukcją producenta i nakładamy go na suchą ścianę. Cegłę możesz układać w dowolny sposób według własnego uznania. Pamiętaj, aby układać płytki od sufitu. Warto również wyznaczyć linie. Oczywiście, jeśli boisz się, że płytki zostaną położone krzywo lub ściana jest bardziej wymagająca, to warto skorzystać z usługi profesjonalnego montażu.

4. Fugowanie

Etap ten nie jest konieczny, ponieważ możesz zostawić stare cegły bez fugi. Niemniej, jeśli się na to zdecydujesz, to pamiętaj, aby po nałożeniu preparatu od razu wyczyścić płytki, wtedy, gdy fuga jest jeszcze mokra. Efekt możesz również “postarzyć” za pomocą metody pędzlowania czy też specjalnych preparatów m.in. do rękodzieła.

5. Impregnowanie

Podobnie jak fugowanie nie jest konieczne, ale jeśli chcesz uzyskać efekt “mokrej ściany” i po prostu zabezpieczyć stare cegły to warto nie omijać tego kroku. Wybierają preparaty do impregnacji zwróć uwagę na ich skład np. do kuchni postaw na te o właściwościach, które blokują wchłanianie m.in. oleju.

6. Sprzątanie i cieszenie się z efektów

Po wykonaniu powyższych kroków pozostaje tylko posprzątać pomieszczenie i cieszyć się z pięknych starych cegieł, które będą trwałą ozdobą. Niepowtarzalny efekt gwarantowany!

Pozostańmy w kontakcie

Wypełnij krótki formularz i skontaktuj się z nami już dziś!