Płytki z cegły rozbiórkowej - sposób na ciekawe wnętrze

Chcesz stworzyć ciekawą i zarazem nowoczesną przestrzeń, która na długo zapadnie w pamięć odwiedzających Cię gości? Coraz większą popularnością cieszą się motywy wykonane z wykorzystaniem płytki z cegły rozbiórkowej. Stare cegły dekoracyjne wprowadzają do wnętrza niepowtarzalną atmosferę dawnych lat i jednocześnie wizualnie ocieplają pomieszczenie wpływając na jego rodzinny klimat. Dekoracyjne płytki z cegły nie tylko świetnie sprawdzą się w aranżacjach nowoczesnych, ale również minimalistycznych czy industrialnych – idealnie będą się prezentować w salonach, a także w stylizacjach sypialni.

 

Jak zaaranżować wnętrze płytkami z cegły rozbiórkowej?

Wnętrza urządzone z wykorzystaniem dekoracyjnych płytek rozbiórkowych kojarzą się przede wszystkim z przedwojennymi kamienicami oraz starymi budynkami. Na takie rozwiązanie stylizacje może skusić się każdy, kto chce wprowadzić do swojej nowoczesnej przestrzeni stylizację z minionej epoki. Zdobniczy motyw nie tylko przywoła na myśl unikalną atmosferę wnętrza, ale również świetnie będzie się prezentował wraz z modnymi lamelami drewnianymi czy akcentami z betonu. Przez długi czas były traktowane jako odpad po pracach rozbiórkowych, natomiast teraz są chętnie wykorzystywane przez designerów do wykończenia wnętrza, a nawet elewacji budynków.

 

 

Zalety starej cegły dekoracyjnej

Bez wątpienia stare elementy rozbiórkowe doskonale będą się prezentować ze współcześnie wybieranymi stylami aranżacyjnymi. Coraz chętniej decydujemy się na taką formę dekoracji, która nadaje wnętrzu eleganckiego, a zarazem przytulnego tonu. W asortymentach firm zajmujących się obróbką i sprzedażą wspomnianych elementów dostępne są nie tylko naturalnie zestarzałe produkty, ale również imitacje, które dostępne są w różnych opcjach kolorystycznych.

 

 

Do jakiego stylu pasują dekoracyjne płytki?

Decydując się na wspomniane rozwiązanie aranżacyjne z pewnością zyskamy ciekawy efekt wizualny, który nie tylko wpisze się w nasze gusta, ale również mile zaskoczy zaproszonych gości. Wszechstronność dostępnych materiałów sprawi, że idealnie będą się one prezentowa zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i nieco bardziej tradycyjnych.

0
Feed

Zostaw komentarz