Jakie cegły wybrać do wnętrz?

Coraz chętniej do aranżacji wnętrz wykorzystywany jest styl industrialny – jego główną zasadą jest inspiracja surowym wykończeniem oraz budynkami przemysłowymi. Współcześnie, chętnie wybieranym motywem jest dekoracyjna stara cegła na ścian, która ze względu na swój uniwersalny charakter będzie pasować również do stylu loftowego, jak i skandynawskiego. Płytki z cegły rozbiórkowej najczęściej dostępne są w kolorze czarnym, szarym oraz czerwonym, dzięki czemu można je dobrać do indywidualnych preferencji, jak również do charakteru aranżowanych wnętrz.

 

Cegła dekoracyjna na ścianę

Wnętrze wykończone starymi płytkami będzie prezentować się estetycznie, jeżeli zostanie dopasowane proporcjonalnie do wykańczanego metrażu. W przestronnych i jasnych pokojach świetnie sprawdzi się wyłożona dekoracyjnymi elementami cała ściana - stworzy niepowtarzalne wręcz tło dla mebli. W przypadku przestrzeni o mniejszym metrażu, oczywiście warto zadbać o odpowiednie dopasowanie. Warto pamiętać, że większa ilość cegieł w małym wnętrzu może optycznie je zmniejszyć, a także nieestetycznie przytłoczyć. Oczywiście niezwykle ważne jest również dobranie odpowiedniej kolorystyki. Stary klinkier rozbiórkowy w kolorze czerwonym będzie wyglądał niczym prawdziwy mur i świetnie ociepli wnętrze.

 

Dekoracje na ścianę z płytki rozbiórkowej

Klinkier do salonu można zamontować wraz z fugą lub bez fugi, dzięki czemu zyskamy różne rodzaje wykończenia przystosowane do naszych indywidualnych upodobań. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu efektu surowości, warto postawić na dekoracje ścienne z fakturą, np. stare płytki otrzymane z cegły rozbiórkowej. Wspomniane modele są czyszczone mechanicznie. Swobodnie można je wykorzystać na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

 

Jak zaaranżować stary klinkier w salonie?

Ściana salonu wykończona płytkami rozbiórkowymi będzie świetnie się prezentowała wraz z innymi naturalnymi materiałami, np. kamieniem naturalnym czy drewnem. Cegła zestawiona wraz z nowoczesnymi przeszkleniami, np. w formie stolika kawowego, zyska na ponadczasowym charakterze.

0
Feed

Zostaw komentarz