25/07/2022 0 Komentarze
Jak impregnować stare cegły?
Aranżowanie we wnętrzach zużytych materiałów budowlanych jest coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem. Szczególną popularnością cieszą się stare cegły dekoracyjne, które odpowiednio obrobione i zamontowane nadają zupełnie nowego charakteru pomieszczeniu. Płytki z cegły rozbiórkowej nie tylko można wykorzystać w nowoczesnych wnętrzach, ale również w formie dekoracji ogrodowych. Uniwersalne materiały świetnie sprawdzą się w formie ścieżki prowadzącej do ogródka, dzięki czemu nadasz swojej okolicy niepowtarzalnego charakteru.
Cegła dekoracyjna na ścianę
Stare płytki wykonane z materiałów rozbiórkowych są chętnie wykorzystywanym elementem dekoracyjnym wnętrz, który idealnie odnajdzie się w przestrzeniach loftowych czy industrialnych. Wspomniane elementy dostępne są w różnych kształtach, wzorach, jak i opcjach wybarwienia, dzięki czemu każdy znajdzie model, który idealnie sprawdzi się w wykończeniu ściany w domu lub ogrodu w różnych stylach. Poddane recyklingowi zużyte materiały rozbiórkowe, dzięki ich ponownemu ułożeniu zyskują na zupełnie nowej jakości.
Dlaczego należy impregnować starą cegłę?
Decydując się na ułożenie płytki dekoracyjnej na ścianę, warto zadbać o jej odpowiednie przygotowanie, m.in. impregnację z wykorzystaniem dedykowanej chemii budowlanej. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów stare płytki rozbiórkowe zachowają swoje wizualne walory na ścianie przez długie lata. Jak wygląda proces impregnacji? Najważniejszy okaże się wybór preparatu, który pozwoli nam zabezpieczyć płytkę przed zabrudzeniami czy drobnymi uszkodzeniami.
Jak wygląda proces impregnacji starej cegły rozbiórkowej?
Decydując się na samodzielne przygotowanie materiału do montażu na ścianę, warto pamiętać o kilku niezwykle ważnych zasadach. Przede wszystkim przed nałożeniem impregnatu, konieczne jest oczyszczenie powierzchni z kurzu i innych zabrudzeń. Preparaty można nakładać za pomocą pędzla malarskiego – warto kierować się zaleceniami podanymi przez producenta na dostarczonej instrukcji. Chociaż wspomniany proces nie jest konieczny, nie warto z niego rezygnować.
Komentarze
Zostaw komentarz