Czym jest powstający biały nalot na cegle?

Marzysz o pięknej dekoracyjnej ścianie, która upiększy Twoje mieszkanie bądź dom, ale jednocześnie obawiasz się czym może być biały nalot na starej cegle i jak się go pozbyć? W tym artykule przybliżmy Ci tę kwestię i udowodnimy, że zjawisko to w żadnym wypadku nie dyskwalifikuje tego typu ozdoby.

 

Czym jest biały nalot na cegle?

 

Pod wpływem wilgoci zachodzą różnorodne, naturalne zjawiska chemiczne, które powodują powstawanie białego nalotu, a jest on po prostu wykwitem solnym, który w żadnym stopniu nie wpływa na nasze zdrowie.

Mimo że wykwity solne nie są szkodliwe, to mogą najzwyczajniej obniżać estetykę. Niemniej jednak łatwo się, ich pozbyć, a dodatkowo są rzadkim zjawiskiem, dlatego też decydują się na dekoracyjną ścianę ze starej cegły, niekoniecznie doświadczysz tego problemu.

 

Czy można zapobiegać pojawieniu się białego nalotu?

 

Tak, najważniejsze, abyś podczas montażu wykorzystywał produkty specjalnie dedykowane do starej cegły, w tym odpowiednie fugi, w których składzie znajduje się tras – zapobiega on m.in. powstawaniu wykwitów solnych. Poza tym dobrą opcją jest również impregnacja — proces ten w dużym stopniu niweluje ryzyko pojawienia się białego nalotu. Dodatkowo impregnacja zapobiega kruszeniu i pyleniu się starych cegieł, dzięki czemu ściany wyglądają jeszcze lepiej.

 

Co zrobić, gdy pojawia się biały nalot?

 

Jeśli na Twojej ceglanej ścianie pojawi się wykwit solny, to możesz go z łatwością usunąć na kilka sposobów. Najprostszym z nich jest użycie zwykłe szczotki do czyszczenia, za pomocą której usuniesz większość nalotu, później użyj wody i ponownie zaimpregnuj całą ścianę.

W przypadku, gdy wykwity nie przestają się pojawiać, to możesz również użyć specjalistycznych środków czyszczących przeznaczonych do kafli ceglanych.

Planujesz zmienić aranżację swojego wnętrza i szukasz ciekawych starych cegieł drewnianych, które w ekologiczny i piękny sposób ozdobią ściany i nie tylko? Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą — w przypadku dodatkowych pytań bądź wątpliwości z przyjemnością odpowiemy i pomożemy!

0
Feed

Zostaw komentarz