Czerwona cegła — najczęściej zadawane pytania

Chcesz przyozdobić swoje ściany pięknym materiałem, ale nie do końca wiesz, jak łączyć ze sobą tekstury? To jedna z najczęstszych wątpliwości, ale my podpowiemy Ci, z czym najlepiej będzie wyglądała czerwona cegła!

 

Czerwona cegła — połączenie idealne

 

Materiał ten wykorzystywany jest bardzo często do zdobienia m.in. ścian, co więcej początki czerwonej cegły sięgają bardzo odległych czasów, używane były podczas stawiania różnorodnych obiektów i pasują do licznych elementów wykończeniowych, np. drewna, betonu czy też marmuru. Te trzy materiały w połączeniu z dekoracyjną ścianą, kominkiem czy też innym elementem wykonanym z czerwonych cegieł będą prezentować się oryginalnie i pięknie.

 

Niemniej jak w przypadku drewna czy też betonu połączenie to jest gwarancją sukcesu, tak w przypadku marmuru, powinieneś dobrać odpowiedni kolor, który do Ciebie pasuje. Awangardowym połączeniem, oryginalnym połączeniem jest biały marmur wraz z czerwoną cegłą, wygląda to bajecznie i nie jest tak oczywiste, jak zestawienie np. z drewnem. Oczywiście pod względem doboru barw powinieneś kierować się swoim gustem i ogólną estetyką pomieszczenia.

 

Czerwona cegła — aranżacyjne dodatki

 

Wydawać by się mogło, że czerwona cegła nie potrzebuje zbędnych dodatków, gdyż sama prezentuje się przepięknie i jest to prawda, ale jeśli chcesz dodać do swoich wnętrz powiew świeżość, to sztukateria przychodzi z pomocą. To połączenie, choć nieoczywiste, nada pomieszczeniom zupełnie nowego oblicza.

 

Ciekawym wyborem będą także dobrze dobrane zasłony oraz meble — dopasuj je względem kolorystyki mieszkania. W przypadku szaf, łóżek czy też regałów, polecamy te wykonane z drewna oraz innych naturalnych materiałów np. z dodatkiem szkła.

 

Jaki kolor ścian do czerwonej cegły?

 

Pojedyncze ściany z tego materiału są głównym elementem ozdobnym, dlatego też w przypadku kolorów innych ścian warto postawić na stonowane barwy wpisujące się w całą koncepcję aranżacyjną. Lepiej nie decydować się na wielobarwne tapety, które mogą stworzyć nie najlepsze połączenie.

 

Tak naprawdę decyzja należy do Ciebie, pamiętaj jedynie, aby stawiać na, to co Ci się podoba i zachować umiar względem kolorów np. 3-5 w jednym pomieszczeniu.

0
Feed

Zostaw komentarz