Cegła na ścianie, czyli aranżacja w stylu loft

Coraz więcej osób decyduje się na aranżację wnętrza w stylu loftowym, którego głównym wyznacznikiem są betonowe dodatki, stara cegła na ścianie, a także drewniane elementy. Najczęściej styl loftowy jest odwzorowaniem pofabrycznych budynków i hal. Decydując się na wspomnianą aranżację nie tylko należy pamiętać o wyczuciu stylu, ale również o wrażliwości estetycznej – warto postawić na meble oraz dodatki, które będą do siebie pasować i tworzyć spójne wnętrze. W przypadku, gdy nie jesteś pewny, jak powinno wyglądać Twoje wnętrze lub nie wiesz dokładnie, co wybrać, aby stworzyć Twój wymarzony efekt, to idealny czas na zatrudnienie architekta. Styl loftowy w dzisiejszych czasach jest symbolem ekskluzywności oraz wyszukanego stylu, dlatego coraz bardziej zyskuje na popularności. Na co zwrócić uwagę decydując się na aranżację mieszkania w stylu loft? 


Surowe i otwarte przestrzenie 

 

Warto pamiętać, że głównym wyznacznikiem loftowego wnętrza jest jego surowa stylistyka, która nawiązuje do opuszczonych, starych fabryk. Na ścianach często widoczna jest stara cegła, instalacje, a także przewody elektryczne czy rury. Głównym założeniem jest ich eksponowanie, a nie chowanie. Należy jednak pamiętać, że wszystkie wspomniane elementy powinny być prawidłowo zabezpieczone. Oczywiście w mieszkaniu loftowym nie powinno zabraknąć otwartej przestrzeni – im mniej ścian tym lepiej! Dzięki takiemu układowi budynek będzie wydawał się w pełni komfortowy i funkcjonalny w codziennym użytkowaniu. 

 

Naturalne oświetlenie i dodatki 

 

Decydując się na aranżację w stylu loft nie możemy zapomnieć o odpowiednim oświetleniu - preferowane jest naturalne światło wpadające przez duże i dość charakterystyczne okna. Warto pozbyć się z wnętrza firanek oraz zasłon, które niepotrzebnie zagracałyby wspomnianą przestrzeń. Oczywiście w budynku nie powinno zabraknąć dekoracji, jednakże warto zadbać o schludne i dość czyste wnętrze.  

 

Stara cegła na ścianę 

 

Niezwykle charakterystycznym rozwiązaniem dla stylu loftowego będą stare cegły na ścianę, które mogą zostać położone na jednej ze ścian, jak i znajdować się na wszystkich ścianach. Idealnie komponować z nimi będą się elementy z surowego betonu oraz naturalnego drewna. Wykorzystując wspomniane porady w aranżacji wnętrza zyskasz pomieszczenie proste, przestronne i w pełni minimalistyczne.  

0
Feed

Zostaw komentarz